سلام ، به سایت شرکتی سامن شیمی ایرانیان خوش آمدید.

بوراکس

بوراکس

فروش بوراکس ( دی سدیم تترابورات ) صنعتی

بوراکس ( دی سدیم تترابورات ) صنعتی از جمله مواد شیمیایی اولیه صنعت ریخته گری به شمار میرود و بسیار پر کاربرد می باشد. دی سدیم تترابورات که با نام بوراکس نیز شناخته می شود پودر سفیدرنگ متشکل از بلورهای نرم بی رنگ است که یکی از مواد معدنی و از نمکهای اسید بوریک محسوب می شود. از دیگر نام های این ماده شیمیایی در بازار می توان به بوره ، سدیم بورات ، سدیم تترا بورات ، نمک اسید بوریک نیز اشاره نمود. این ماده شیمیایی در بسته بندی های یک کیلو گرمی و 25 کیلو گرمی جهت مصارف صنعتی با کیفیت و خلوص بالا آماده عرضه بوده و شما می توانید بسته به میزان نیاز خود سفارش دهید.

شرکت سامن شیمی ایرانیان پیشرو در زمینه فروش مواد شیمیایی صنعتی و تامین مواد اولیه صنعتگران بوده و با حذف واسطه ها مواد شیمیایی را با کمترین قیمت و زمان به دست صنعتگران می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فروش بوراکس ( دی سدیم تترابورات ) صنعتی و دریافت نتایج آنالیزهای لازم و همچنین استعلام قیمت محصول می توانید با شماره های تماس فروشگاه در ارتباط باشید.

بوراکس ( دی سدیم تترابورات ) صنعتی

دی سدیم تترابورات که با نام بوراکس نیز شناخته می شود پودر سفید رنگ متشکل از بلورهای نرم بی رنگ است که یکی از مواد معدنی و از نمک های اسید بوریک محسوب می شود. بوراکس دارای فرمول شیمیایی Na₂[B₄O₅(OH)₄]·8H₂O بوده و به شکل 8 آبه موجود می باشد. دمای ذوب آن 743 درجه سانتی گراد و چگالی آن 1.73 g/cm³ می باشد.

مهم ترین حلال های بوراکس اتیلن گلیکول، دی اتیلن گلیکول، متانول، استون و آب بوده و این ماده به راحتی در آب حل می شود. بوراکس به‌راحتی به اسید بوریک و بورات‌های دیگر تبدیل می‌شود که کاربرد زیادی دارند. بوراکس با اسید هیدروکلریک برای تشکیل بوریک اسید نیز واکنش می‌دهد. هنگامی‌ که بوراکس به یک شعله اضافه می‌شود، رنگ سبز متمایل به زرد تولید می‌کند. بوراکس به‌علت رنگ زرد سدیم در آتش‌بازی استفاده نمی‌شود. اسید بوریک برای رنگ‌آمیزی شعله متانول به سبز روشن استفاده می‌شود.

بوراکس، سدیم تترا بورات ده آبه، سمیت کمی دارد. میزان سمی بودن آن در موش‌های صحرایی به میزان ۲.۶۶ گرم بر کیلوگرم محاسبه شده است. در حشره‌کش‌ها، به‌عنوان یک ترکیب غیرکشنده برای انسان‌ها و بدون نگرانی است. اما برای کودکان در هنگام استنشاق بوراکس مانند استفاده از آن به‌ عنوان پودر برای تمیز کردن فرش خطرناک است. بیش از حد قرارگرفتن در معرض گرد و غبار بوراکس می‌تواند باعث تحریک تنفسی شود،
در صورت تماس طولانی مدت یک فرد با بوراکس ممکن است دچار ناراحتی‌های دستگاه گوارش از جمله تهوع، استفراغ مداوم، دردشکم و اسهال شود و تأثیراتی بر سیستم عروقی و مغز انسان مانند سردرد داشته باشد.

کاربردهای بوراکس در صنعت

کاربرد اصلی بوراکس در صنعت ریخته گری می باشد اما در صنایع مختلف دیگر مصارف دیگری نیز دارد که تعدادی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 1. بوراکس برای از بين بردن تنه كار روی فلز استفاده می شود.
  2. بوراکس ماده ی تمیز کننده ی خانگی مهمی است. اکنون در محصولات متنوع لباس شویی و تمیز کننده خانگی و مایع دستشویی بکار میرود.
  3. از بوراکس به عنوان یک ضدعفونی کننده ی ملایم، در ساخت عایق های فایبر گلاسی و سفید کننده پربورات سدیم استفاده می شود.
  4. بوراكس به عنوان گدازآور در ذوب فلزات و در لحیم كاری، به عنوان كند كننده خوردگی در مایعات ضد یخ استفاده می شود.
  5. به عنوان ماده اصلی در كودها، در تولید بسیاری مواد شیمیایی و داروسازی و به عنوان منبع تهیه بور به كاربرده می‌شود.
  6. به عنوان ماده متشکله بسیاری از شوینده ها ، مواد آرایشی و لعاب ها می باشد.
  7. از بوراکس در بیوشیمی نیز استفاده می شود برای ساختن محلول های بافری
  8. به عنوان ماده تاخیر انداز آتش
  9. ترکیب ضد قارچ برای فایبر گلاس ها
  10. به عنوان فلاکس در متالوژی ، ماده شالوده در پخت و پز و به عنوان ماده اولیه برای ترکیبات بورون دیگر به کار میرود.
  11. به عنوان عامل نرم کننده آب: بوراکس به تنهایی قرابت نزدیکی با کاتیونهای سختی آب ندارد.
  12. بوراکس جایگزین جیوه به عنوان روش ترجیهی برای استخراج طلا در تسهیلات معدنی در معدن کاری در اندازه های کوچک است.
  13. در صنایع غذایی به منظور ایجاد یک بافت لاستیک مانند به غذاست یا به عنوان نگهدارنده می باشد. در پخت و پز شرقی به طور عمده برای خصوصیات قوام دادنی آن میباشد.
  14. جز ترکیبی شیشه و سفال و سرامیک.
  15. جز ترکیبی در لعابهای مینایی.
  16. محلول 10 در صد برای پشم محافظ در برابر بید
  17. جز چسبناک کننده در چسب های بر پایه کازیین ، نشاسته و دکسترین.
  18. مسمومیت زدایی فلوراید
  19. مرهمی برای برفک در سم اسبها
  20. ماده تیمار پوست مار
  21. ماده تیمار برای تخم ماهی قزل آلا
  22. برای کنترل PH در استخرهای شنا
  23. برای رنگ دادن به آتش با یک ته رنگ سبز

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.